Hipnoz Temel 

Hpn Akademi Hipnoz Temel Semineri saat 10:00-18:00 arasında 6 gün sürmektedir. Eğitimimiz modüllerden oluşmamaktadır aldığınız 6 günlük modül hipnozu öğrenmek ve istediğiniz birçok alanda uygulama yapıp sonuç almak için yeterlidir. 

Eğitimde öğretme mantığımız; prosedürler ve talimatlar üzerine değil katılımcının işin mantığını ve özünü kavramasına yöneliktir, böylece katılımcıların hipnoz mantığını ve bilinçaltının çalışma sistemini kavraması, problemlerin nasıl meydana geldiğini anlaması ve bütün bu bilgileri kendi birikimi ve tecrübesi ile birleştirip hipnoz ile bağlayabilmesi, yeni teknikler ve yöntemler keşfedebilmesi ve hem kendisinin hem başkalarının problemlerini kolaylıkla çözebilir hale gelmesi hedeflenmektedir.

HİPNOZ TEMEL EĞİTİMİ

Hpn Akademi Hipnoz Temel Semineri saat 10:00-18:00 arasında 6 gün sürmektedir. Eğitimimiz modüllerden oluşmamaktadır.Alacağınız 6 günlük Modül hipnozu öğrenmek ve istediğiniz birçok alanda uygulama yapıp sonuç almak için yeterlidir.

Eğitimde öğretme mantığımız; prosedürler ve talimatlar üzerine değil katılımcının işin mantığını ve özünü kavramasına yöneliktir.Böylece katılımcıların hipnoz mantığını ve bilinçaltının çalışma sistemini kavraması, problemlerin nasıl meydana geldiğini anlaması ve bütün bu bilgileri kendi birikimi ve tecrübesi ile birleştirip hipnoz ile bağlayabilmesi, yeni teknikler ve yöntemler keşfedebilmesi ve hem kendisinin hem başkalarının problemlerini kolaylıkla çözebilir hale gelmesi hedeflenmektedir.

 

HİPNOZ TEMEL EĞİTİMİ İÇERİK

Hipnoz açıklamaları

Hipnoz öncesi ön görüşme yapmayı

Kişiyi birçok farklı teknik ve yöntemle analiz edebilmeyi Kişinin hipnoza yatkınlığını test etmeyi,

Kişiyi hipnoza hazır hale getirmeyi, hipnoza hızlı veya klasik birçok değişik tekniği kullanarak alabilmeyi

  • Kilo verme ve kilo alma
  • Sigara bıraktırma
  • Özgüven kazanma
  • Fobileri kaldırma
  • Motivasyon yükseltme vb. daha birçok konuda seans uygulayabilmeyi
  • Şov hipnozu yapabilmeyi
  • Grup halinde hipnoz yapabilmeyi
  • Pediadrik hipnoz uygulayabilmeyi
  • OTOHİPNOZ (kendi kendine hipnoz) yapabilmeyi öğrenmiş ve kavramış olurlar.

Eğitimin 1.günü hipnoz ile ilgili akıllardaki sorular ve yanlış bilgiler giderilerek katılımcılar gerçek hipnozu öğrenmeye hazır hale getirilir ve ilk günün sonunda katılımcılar teorik konuları halletmiş, bilinçaltının çalışma sistemini ve bilinçaltına erişim protokolünü kavramış olurlar.

Eğitimin 2. Gününde katılımcılar kişiyi hipnoza alabilmek için ihtiyaç duyacakları alet çantasını doldurmaya başlarlar kritik faktör, odaklanma egzersizleri, beynin yapısı ve çalışma sistemi, öngörüşme için analiz metodları ve daha birçok konuyu öğrenirler. İkinci günde ikinci günün sonunda bir kişiyi teknik olarak hipnoza alabilir hale gelmiş olurlar.

Eğitimin 3. günü katılımcılar hipnoz uygulamaya başlarlar ve onlarca teknik öğrenirler, klasik hipnozun yanında hızlı hipnozu yani 2 saniyede bir kişiyi hipnoza almayı birçok değişik teknik ve yöntemle öğrenirler. Katılımcılar öğrendikleri hipnoz tekniklerini pekiştirmek için bol bol uygulama yaparlar ve üçüncü günün sonunda katılımcılar; hipnoz aşamalarını ve seviyelerini öğrenmiş olarak başarılı bir şekilde hipnoz uygulayabilir, kendisi yeni teknikler üretebilir ve şov hipnozu yapabilir yani bir kişiye ismini, sayıları unutturabilir hale gelmiş olur.

 

Eğitimin 4. gününde artık hipnoz yapabilen katılımcılar sigara, kilo, özgüven, fobiler ve daha birçok onuda başarılı bir şekilde hipnoz seansı nasıl yapılır öğrenirler. Belli bir konuda hipnoz seansının nasıl yapılacağını öğrenen katılımcılar bu seansları birden fazla kişiye yani grup halinde nasıl yapacaklarını da öğrenirler. 4. gün çocuklarla temel seviyede nasıl çalışılır, çocuklara nasıl hipnoz uygulanır, nasıl seans yapılır, çocuklarla ilgili problemlere nasıl yaklaşılmalıdır, çocukların problemleri hipnozsuzda çözülebilir mi? vb. soruların cevapları öğrenilmiş olur.

 

Eğitimin 5.günü hipnoza aldığımız bir kişiyi hipnozdan çıkarma, derinleştirme, rahatlama, tedavi ve çapa konuları katılımcılar tarfından pekiştirilmiş ve kavranmış olur, aynı zamanda örnek uygulamalarla konuların kavranması kolaylaştırılır. Beşinci gün katılımcılar otohipnozu yani başka bir kişiye herhangi bir konuda yaptıkları hipnoz seanslarını kendilerine de uygulayabilir hale gelmiş olurlar. 5. günün sonunda katılımcılar hipnoz öncesi öngörüşme yapmayı, kişiyi birçok farklı teknik ve yöntemle analiz edebilmeyi, kişinin hipnoza yatkınlığını test etmeyi, kişiyi hipnoza hazır hale getirmeyi, hipnoza hızlı veya klasik birçok değişik tekniği kullanarak alabilmeyi, kilo-sigara-özgüven-fobi-motivasyon vb. daha birçok konuda seans uygulayabilmeyi, şov hipnozu yapabilmeyi, grup halinde hipnoz yapabilmeyi, pediadrik hinoz uygulayabilmeyi ve kendi kendine hipnoz(OTOHİPNOZ) yapabilmeyi öğrenmiş ve kavramış olurlar.

 

Eğitimin 6. günü yazılı, sözlü ve uygulamlı olmak üzere 3 aşamalı sınav yapılır, sınavı geçenler Uluslararası Sertifikayı almaya hak kazanırlar. Yazılı sınavı geçenler sözlü sınava, sözlü sınavı geçenler de uygulama sınavına katılacaklardır. Katılımcılar 30 dakikalık uygulama sınavına daha önce tanımadıkları dışarıdan gelen kişilerle katılacaklardır, böylece katılımcıların 6 günde öğrendiklerini hiç tanımadıkları bir kişiye uygulayabildiklerini görerek eğitimden ayrılmaları hedeflenmektedir.

 

Uygulamalı eğitim ücreti :

 1450,00 Euro
40 saat Toplam

 Not: 350 Euro fark ödeyerek (1800 Euro) bulunduğunuz yerde de eğitim alabilirsiniz.